Tumlare samt medicinsked, silver, Sverige 1700-1800-tal
Invändig förgyllning.
Tumlare Otto Henrik Sjöberg Falun 1761, vågbandsbård, diameter 6 cm, vikt 30 gram.
Sked Johan Petter Grönvall, Stockholm 1833, snäckmodell, med stöd, längd 15,5 cm, vikt 49 gram.
Smärre slitage.
Klubbat pris
3 213
307
348
Utropspris
2 500 SEK
Auktionen är avslutad. Acceptpriset är uppnått
Budhistorik (13 bud)
7 jan 17:40
3 213 SEK
7 jan 17:40
3 013 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 6
6 jan 14:33
2 800 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 5
6 jan 14:33
2 600 SEK
4 jan 22:23
2 530 SEK
4 jan 22:23
2 330 SEK
4 jan 20:19
2 028 SEK
4 jan 20:19
1 928 SEK