SPEGEL MED KONSOLBORD, nyrenässans, 1800-talets slut.

Svärtat trä. Rakt krön, flankerande pilastrar med joniskt kapitäl. Fasettslipat glas. B 97, h 186. Bordet med balusterformade pelare, bakstycke. Skiva av grå marmor. L 91, b 32, h 42.

Slitage. Lös del till spegeln. Mindre del på krönet saknas. Bruksslitage.

Utropspris
3 000 SEK