LÄKARINSTRUMENT i läderetui, ca 1900.

Diverse saxar, pincetter, raka samt böjda nålar, skalpeller, febertermometer m.fl. instrument. Det öppnade etuiets b 15,5, l 31,5.

Ej genomgångna, ej komplett. Läderetuiet med märkbart slitage, skador, sluts ej.

Utropspris
100 EUR