GARNITYR, 3 delar, jugend, 1900-talets början.

Marmor och metall. Bordspendyl, oval urtavla med med krönande blomstergirland, arabiska siffror, ett par obelisker med metalldekor i form av kolonner med floral dekor. Höjd 22-34 cm. Pendel finns.

Ej funktionstestad. Slitage. Nagg. Sprickor. Nyckel saknas. Nyckel saknas.

Utropspris
2 000 SEK