SÄNGBORD, ett par, Sven Engström & Gunnar Myrstrand, Bodafors, 1900-talets tredje kvartal.

Ek. En låda samt en avlastningshylla vardera. Skivor med upphöjda kanter. Brännmärkta. Längd 54 cm, bredd 46 cm, höjd 57 cm.

Slitage. Fläckar. Skadad lack på skivorna.

Utropspris
1 500 SEK