SKRIVBORD, rokoko, 1700-talets andra hälft.

Målat. En låda i sarg. Svängda ben. Längd 96 cm, bredd 55 cm, höjd 74 cm.

Omfattande färgbortfall. Omfattande slitage. Senare målning.

Utropspris
4 000 SEK