KÖKSBORD/ARBETSBORD, tidigt 1900-tal

Rektangulär trären skiva, vitmålad, sarg med låda, svarvade ben, läng 94, bredd 63, höjd 79 cm.

Smärre slitage. Senare målning. Flertalet större fläckar. Torrsprickor.

Utropspris
1 500 SEK
Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13