HEIKKI ORVOLA, VASER, ETT PAR, glas, ena signerad Heikki Orvola Nuutajärvi Notsjö, tidigt 1970-tal.
Grönt och rött glas med svart opalglas. Den gröna vasens höjd 13,5 cm, diameter ca 8,5 cm, signerad. Den röda vasens höjd 13 cm, diameter 9 cm.
Smärre slitage.