BORDSGARNITYR, 3 delar. Louis XVI-stil, Italien, 1900-talets andra hälft.
Marmor och bronserad. Fauner som bär blomstergirlander och urhus. Kandelabrar med sju ljushållare vardera. Nyckel finns. Höjd 61-67 cm, bredd 34, diameter 26 cm. Nyckel finns.
Obetydligt ytslitage. Ej funktionstestad.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.