NILS LANDBERG, ljusstakar, ett par snarlika, glas, Orrefors, 1900-talets andra hälft.

Klarglas. Runda ljusmanschetter på nedåt avsmalnande skaft med fasetterad form. På runda fötter. Höjd ca 20,5-21 cm.

Ett kantnagg. Sedvanligt ytslitage.

Utropspris
1 500 SEK