STEKFAT, kompaniporslin. Kina, Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

I underglasyrblått, med motiv av figurer i landskapsmiljö. Mått 34,5x26,5 cm.

Bruksslitage. Små kantnaggar.

Utropspris
3 000 SEK