Madeleine Pyk – en samling F769

Paul Hoff

(Sverige, Född 1945)
Paul Hoff
(Sverige, Född 1945)

PAUL HOFF, figuriner, 3 st, stengods, Gustavsberg för WWF, saluförda av Nordiska Kompaniet, 1900-talets fjärde kvartal.

Padda, tillverkad i en upplaga om 1 500 exemplar. Uggla, tillverkad i en upplaga om 1 000 exemplar. Gås, tillverkad i en upplaga om 1 000 exemplar. Höjd 9-21,5 cm.

Sedvanligt ytslitage. Ugglan med ett nagg.

Utropspris
1 500 SEK