KAFFESERVISDELAR, 22 kaffekoppar varav 10 med underfat samt sockerskål, porslin, "Dresden", Stig Lindberg, Gustavsberg.

Dekor av blå blommor mot vit fond.

Två koppar samt två fat med nagg. Bruksslitage.

Utropspris
2 000 SEK