Kan inte nå servern

Konst

Kategorin konst innehåller ett brett utbud av måleri, fotografi, grafik och skulptur. Här kan du bekanta dig med både internationellt kända konstnärer som Pablo Picasso, Joan Miró och Marc Chagall och välbekanta svenska namn som Carl Larsson, Sigrid Hjertén och Isaac Grünewald. Innehållet spänner över flera konsthistoriska perioder och visar... Läs mer

 
30 föremål
Allan Ebeling, "Instängd afrikan".
4d 17 tim
Allan Ebeling, "Instängd afrikan".
Aktuellt bud
4 000 SEK
Utropspris
7 000 SEK
Olof Hermelin, Fjällandskap.
5d 22 tim
Olof Hermelin, Fjällandskap.
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Takashi Naraha, Utan titel.
2d 14 tim
Takashi Naraha, Utan titel.
Aktuellt bud
5 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Viktor Sparre Smith, "Måne over byen".
1d 18 tim
Viktor Sparre Smith, "Måne over byen".
Aktuellt bud
1 500 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Stig Sjölund, "Reportage".
2d 15 tim
Stig Sjölund, "Reportage".
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Rune Jansson, "Svarttagging".
2d 15 tim
Rune Jansson, "Svarttagging".
Aktuellt bud
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Kristina Jansson, "Still Life Shrine".
5d 21 tim
Kristina Jansson, "Still Life Shrine".
Aktuellt bud
1 500 SEK
Utropspris
35 000 SEK
Linn Fernström, "Prata bubbla".
2d 18 tim
Linn Fernström, "Prata bubbla".
Aktuellt bud
7 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Linn Fernström, "Livsdragkamp".
19 tim 40m
Linn Fernström, "Livsdragkamp".
Aktuellt bud
2 200 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.