Silver

I kategorin silver finner du allt från intressant barocksilver från 1600-talets början till silver från rokokon och den gustavianska tiden av klassiska mästare ​så som Ronander och Zethelius. Du hittar även ​mer moderna silverobjekt av ​ skandinaviska formgivare så som Wiwen Nilsson, Georg Jensen och Tapio Wirkkala. Ljusstakar, fat, bestick,... Läs mer

13 föremål
Bricka, silver, Kultakeskus, Tavastehus 2008.
5d
1 650 EUR
Utropspris
1 000 EUR
Ljusstakar, 2 st, barock, 1700-tal.
1d 23 tim
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK