68 föremål
Kaj Franck, vas, Nuutajärvi Notsjö.
3d 4 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Hallmöbel 2 dlr Luxus sent 1900-tal.
1d 2 tim
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, 1940-tal.
53m 13s
Taklampa, 1940-tal.
700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bordslampa modellnr 2173 Hemi 1970-tal.
3d 4 tim
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Glismand & Rüdiger, soffbord, "Como", Bolia.
6d 4 tim
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Skåp  1900-talets mitt.
2d 5 tim
Skåp 1900-talets mitt.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Carl Fagerlund, taklampa Orrefors 1970-tal.
33m 13s
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffbord, 1900-talets slut.
5d
Soffbord, 1900-talets slut.
Inga bud
Utropspris
4 000 SEK
Georg Jensen, cigarrettask, silver, 1915-19.
5d
5 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Soffbord, ett par, Minotti.
2d 4 tim
Soffbord, ett par, Minotti.
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Georg Jensen, skål, silver, Köpenhamn 1933-44.
5d
6 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Jens Juul Eilersen, soffa, "Loft".
2d 4 tim
7 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK