Kan inte nå servern

Glas

Inred med vackra glasskulpturer eller stora glasserviser för det dukade bordet, här finner du glas från alla tider, från det tidigaste romerska glasen till designpjäser från kända skandinaviska glas bruk så som Kosta Boda, Orrefors och Iittala. Under slutet av 1500-talet och början av 1600-talet började glashantverket ta form i... Läs mer

 
75 föremål
Anne Nilsson, vas, Orrefors, 1988.
1d 12 tim
Anne Nilsson, vas, Orrefors, 1988.
Aktuellt bud
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Olle Brozén, skulptur, Högbo, 2018.
9 tim 13m
Olle Brozén, skulptur, Högbo, 2018.
Aktuellt bud
350 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Kjell Engman, skulptur, Kosta Boda.
1d 13 tim
Kjell Engman, skulptur, Kosta Boda.
Aktuellt bud
4 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bertil Vallien, båt, Kosta Boda.
8 tim 1m
Bertil Vallien, båt, Kosta Boda.
Aktuellt bud
5 051 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.