Kan inte nå servern

Bord för alla rum

Matbord, soffbord, sidobord, skrivbord och nattygsbord – på Bukowskis har vi bord för alla rum i hemmet. Alla hem behöver avställningsytor likväl som ytor att samlas runtomkring och vad är väl värt mer att investera i än ett smakfullt och funktionellt bord med hög kvalitet som håller över tid? Under vår kategori ”Bord” finner du allt från smäckra glasbord i modernt manér till gedigna allmogebord och vackra salongsbord från olika tidsepoker. Vi har nästan alltid något för alla smaker och personligheter, från olika världskända formgivare och möbeltillverkare, till bord tillverkade av mindre snickarverkstäder eller hantverkare.

 
24 föremål
Bockbord, 1900-tal.
20 tim 58m
Bockbord, 1900-tal.
Aktuellt bud
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Nordiska Kompaniet, matbord, "Lovö", 1940-tal.
2d 20 tim
Nordiska Kompaniet, matbord, "Lovö", 1940-tal.
Aktuellt bud
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Soffbord, 1970-tal.
21 tim 24m
Soffbord, 1970-tal.
Aktuellt bud
4 644 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bockbord, 1800-tal.
1d 16 tim
Bockbord, 1800-tal.
Aktuellt bud
500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Serveringsvagn, 1960/70-tal.
20 tim 32m
Serveringsvagn, 1960/70-tal.
Aktuellt bud
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matbord, empire, 1800-tal.
19 tim 14m
Matbord, empire, 1800-tal.
Aktuellt bud
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.