Silver

I kategorin silver finner du allt från intressant barocksilver från 1600-talets början till silver från rokokon och den gustavianska tiden av klassiska mästare ​så som Ronander och Zethelius. Du hittar även ​mer moderna silverobjekt av ​ skandinaviska formgivare så som Wiwen Nilsson, Georg Jensen och Tapio Wirkkala. Ljusstakar, fat, bestick,... Läs mer

19 föremål
Silver, 5 delar, 1900-tal.
4d
Silver, 5 delar, 1900-tal.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bägare, silver, GAB, Stockholm, 1945.
4d
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
John King, mugg, silver, London, England 1774.
3d
3 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Skål på fot, silver, GAB, Stockholm 1928.
3d 2 tim
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK