Kan inte nå servern

Silver

I kategorin silver finner du allt från intressant barocksilver från 1600-talets början till silver från rokokon och den gustavianska tiden av klassiska mästare ​så som Ronander och Zethelius. Du hittar även ​mer moderna silverobjekt av ​ skandinaviska formgivare så som Wiwen Nilsson, Georg Jensen och Tapio Wirkkala. Ljusstakar, fat, bestick,... Läs mer

Föremål i fokus
 
89 föremål
Bägare, silver, GAB, Stockholm, 1945.
2m 22s
Bägare, silver, GAB, Stockholm, 1945.
Aktuellt bud
6 553 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Coasters, ett par, silver, London, 1807.
1m 22s
Coasters, ett par, silver, London, 1807.
Aktuellt bud
4 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Skedar, 12 st, silver, ”Wasa”, GAB, 1946-1957.
2d
Skedar, 12 st, silver, ”Wasa”, GAB, 1946-1957.
Aktuellt bud
5 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.