Kan inte nå servern
Temaauktioner online
Madeleine Pyk – en samling F769
Auktion:
The Eclectic Collection F772
Auktion:
Helge Dahlman F782
Auktion:
Birds by Toikka – Part 2 F728
Auktion:
En privat samling handknutna bruksföremål från Persien E1309
Auktion:
Silver Linings E1279
Auktion:
Chalet Interiors E1217
Auktion:
Liveauktioner
Contemporary Art & Design 670
Auktion: 21−22 april 2026
Important Timepieces 671
Auktion: 21 april 2026
Modern Art & Design 672
Auktion: 20−21 maj 2026
Important Spring Sale 673
Auktion: 10−12 juni 2026

Grafik

Avdelningen grafik omfattar verk på papper i de flesta olika trycktekniker från närmare fem århundraden. Här möter vi stora internationellt kända namn men till något mer modesta priser. Inom kategorin finns äldre grafiska metoder som litografier, träsnitt, etsningar och mer moderna tekniker som t.ex. serigrafier.

 
19 föremål
Melek Mazici, Utan titel.
3d 13 tim
Melek Mazici, Utan titel.
Aktuellt bud
180 EUR
Utropspris
250 EUR
Robert Rauschenberg, "Bait (Stoned Moon)".
2d 17 tim
Robert Rauschenberg, "Bait (Stoned Moon)".
Aktuellt bud
11 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK
Antoni Clavé, Utan titel.
3d 21 tim
Antoni Clavé, Utan titel.
Aktuellt bud
600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Max Ernst, Komposition.
19 tim 20m
Max Ernst, Komposition.
Aktuellt bud
1 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Victor Vasarely, "Louisiana 4".
22 tim 16m
Victor Vasarely, "Louisiana 4".
Aktuellt bud
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Andy Warhol, "Washington monument".
21 tim
Andy Warhol, "Washington monument".
Aktuellt bud
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Siri Rathsman, Utan titel.
3d 19 tim
Siri Rathsman, Utan titel.
Aktuellt bud
600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Franco Costa, "The Ocean's Champion crop".
5d 17 tim
Franco Costa, "The Ocean's Champion crop".
Aktuellt bud
2 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
AKAY, "Pleasure".
20 tim 50m
AKAY, "Pleasure".
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Yrjö Edelmann, Utan titel.
4d 19 tim
Yrjö Edelmann, Utan titel.
Aktuellt bud
1 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
James Coignard, Svart fågel.
5d 22 tim
James Coignard, Svart fågel.
Aktuellt bud
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Victor Vasarely, "Louisiana 3".
5d 21 tim
Victor Vasarely, "Louisiana 3".
Aktuellt bud
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Yrjö Edelmann, Utan titel.
1d 20 tim
Yrjö Edelmann, Utan titel.
Aktuellt bud
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Lauri Ahlgrén, "Blå dröm".
6d 16 tim
Lauri Ahlgrén, "Blå dröm".
Aktuellt bud
100 EUR
Utropspris
250 EUR
Hans Arnold, Turistbuss.
5d 16 tim
Hans Arnold, Turistbuss.
Aktuellt bud
100 EUR
Utropspris
300 EUR
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.