Kan inte nå servern

Grafik

Avdelningen grafik omfattar verk på papper i de flesta olika trycktekniker från närmare fem århundraden. Här möter vi stora internationellt kända namn men till något mer modesta priser. Inom kategorin finns äldre grafiska metoder som litografier, träsnitt, etsningar och mer moderna tekniker som t.ex. serigrafier.

 
14 föremål
AKAY, Reason for Living.
1d 22 tim
AKAY, Reason for Living.
Aktuellt bud
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Carl Johan De Geer, "Vittnet".
2d 23 tim
Carl Johan De Geer, "Vittnet".
Aktuellt bud
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Yrjö Edelmann, Utan titel.
26m 26s
Yrjö Edelmann, Utan titel.
Aktuellt bud
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Raul Meel, Windows and Landscape 3".
21 tim 28m
Raul Meel, Windows and Landscape 3".
Aktuellt bud
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Yrjö Edelmann, "Packed blue and grey heaven".
21 tim 12m
Yrjö Edelmann, "Packed blue and grey heaven".
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
James Coignard, Utan titel.
1 tim 48m
James Coignard, Utan titel.
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Jan Håfström, "Den eviga återkomsten".
6d 21 tim
Jan Håfström, "Den eviga återkomsten".
Aktuellt bud
7 200 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Karl Axel Pehrson, "Alternus IX".
22 tim 54m
Karl Axel Pehrson, "Alternus IX".
Aktuellt bud
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.