Kan inte nå servern

Grafik

Avdelningen grafik omfattar verk på papper i de flesta olika trycktekniker från närmare fem århundraden. Här möter vi stora internationellt kända namn men till något mer modesta priser. Inom kategorin finns äldre grafiska metoder som litografier, träsnitt, etsningar och mer moderna tekniker som t.ex. serigrafier.

 
18 föremål
James Coignard, Svart fågel.
1d 1 tim
James Coignard, Svart fågel.
Aktuellt bud
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Hughie O´Donoghue, Utan titel.
3d 21 tim
Hughie O´Donoghue, Utan titel.
Aktuellt bud
2 750 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Victor Vasarely, "Louisiana 3".
1d
Victor Vasarely, "Louisiana 3".
Aktuellt bud
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Yrjö Edelmann, "Wrapped Bottle".
5d 21 tim
Yrjö Edelmann, "Wrapped Bottle".
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Franco Costa, "The Ocean's Champion crop".
20 tim 40m
Franco Costa, "The Ocean's Champion crop".
Aktuellt bud
3 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Mona Huss Walin, Stockholm från Södermalm.
5d 20 tim
Mona Huss Walin, Stockholm från Södermalm.
Aktuellt bud
2 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Raul Meel, Windows and Landscape 3".
5d 21 tim
Raul Meel, Windows and Landscape 3".
Aktuellt bud
1 211 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Günter Frühtrunk, "Staccato".
5d 21 tim
Günter Frühtrunk, "Staccato".
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Andy Warhol, efter, "Brillo".
2d 22 tim
Andy Warhol, efter, "Brillo".
Aktuellt bud
24 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.