Kan inte nå servern

Grafik

Avdelningen grafik omfattar verk på papper i de flesta olika trycktekniker från närmare fem århundraden. Här möter vi stora internationellt kända namn men till något mer modesta priser. Inom kategorin finns äldre grafiska metoder som litografier, träsnitt, etsningar och mer moderna tekniker som t.ex. serigrafier.

 
41 föremål
AKAY, Reason for Living.
3d 20 tim
AKAY, Reason for Living.
Aktuellt bud
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
AKAY, "Akayism".
6d 22 tim
AKAY, "Akayism".
Aktuellt bud
1 111 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Carl Johan De Geer, "Påskön".
4d 19 tim
Carl Johan De Geer, "Påskön".
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Yrjö Edelmann, "Wrapped Bottle".
1d 20 tim
Yrjö Edelmann, "Wrapped Bottle".
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Mona Huss Walin, Stockholm från Södermalm.
1d 19 tim
Mona Huss Walin, Stockholm från Södermalm.
Aktuellt bud
2 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Raul Meel, Windows and Landscape 3".
1d 20 tim
Raul Meel, Windows and Landscape 3".
Aktuellt bud
1 211 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Yrjö Edelmann, "Packed blue and grey heaven".
1d 20 tim
Yrjö Edelmann, "Packed blue and grey heaven".
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Siri Rathsman, Utan titel.
3d 19 tim
Siri Rathsman, Utan titel.
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Victor Vasarely, "Louisiana 4".
3d 21 tim
Victor Vasarely, "Louisiana 4".
Aktuellt bud
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Carl Johan De Geer, "Stjärnan".
4d 19 tim
Carl Johan De Geer, "Stjärnan".
Aktuellt bud
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Makode Linde, "Phantom Blot".
1d 20 tim
Makode Linde, "Phantom Blot".
Aktuellt bud
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Günter Frühtrunk, "Staccato".
1d 20 tim
Günter Frühtrunk, "Staccato".
Aktuellt bud
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.