Kan inte nå servern

Skapa en trivsam atmosfär med rätt belysning

Att ha olika belysningspunkter i hemmet skapar både harmoni och stämning – likväl förhöjer de hela intrycket. Lampan är lika mycket en egen möbel som allt annat i ditt hem då den skapar välmående och underlättar livet i hemmet. Bukowskis online-auktion har ett unikt urval av armaturer för just detta... Läs mer

 
49 föremål
Bordslampa, Funkis, 1930-tal.
3d
Bordslampa, Funkis, 1930-tal.
Aktuellt bud
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bordslampa, Italien, sent 1900-tal.
1d 1 tim
Bordslampa, Italien, sent 1900-tal.
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, 1900-tal.
21 tim 45m
Taklampa, 1900-tal.
Aktuellt bud
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Edward Hald, taklampa, Orrefors, 1930-tal.
19m 9s
Edward Hald, taklampa, Orrefors, 1930-tal.
Aktuellt bud
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Erik Höglund, ljuskrona, Boda Smide.
20 tim 43m
Erik Höglund, ljuskrona, Boda Smide.
Aktuellt bud
7 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Bordslystrar, ett par, 1800-tal.
22 tim 1m
Bordslystrar, ett par, 1800-tal.
Aktuellt bud
2 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.