30 föremål
Kjell Engman, skulptur, Kosta Boda.
2d
18 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Uppsatsskål, 1800-talets slut.
1d 21 tim
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Jan-Erik Ritzman, vas, glas, Transjö, 1991.
6d
3 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Kjell Engman, vas, Kosta Boda.
2d 22 tim
750 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Vinglas, 13 st, 1900-tal.
3d 22 tim
Vinglas, 13 st, 1900-tal.
550 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bertil Vallien, fat, glas, Kosta Boda.
6d 1 tim
1 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Olle Brozén, skulptur, Högbo, 2018.
2d 23 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Olle Alberius, fat, glas Orrefors, 1990.
2d 20 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK