Design – tidlösa och ikoniska möbler samt föremål

227 föremål
Alvar Aalto, fåtölj modell 401, Artek 2000-tal.
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Alvar Aalto, bord, modell 80a, Artek, 2000-tal.
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Byrå, 1900-talets första hälft.
1 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffa Layered, samtida.
3 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Soffmodul "Renzo", Layered, samtida.
550 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Pelarbord, 1920/30-tal.
2 690 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Modulsoffa, 2 delar, "Renzo", Layered, samtida.
4 100 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Bokhylla, 1900-talets mitt.
700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Pallar, 2 st vril 1900-talets mitt.
870 EUR
Utropspris
250 EUR
Soffa, 1950-tal.
180 EUR
Utropspris
300 EUR
Soffbord, Dux, sent 1900-tal.
2 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fåtöljer, ett par, Swedish Modern, 1940-tal.
1 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Soffbord, Danmark, 1950/60.tal.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Sidobord, 1900-talets slut.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Chris Martin, soffa, "Dandy", Massproductions.
19 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Kai Finnmark, taklampa, Lynx, 1970-tal.
201 EUR
Utropspris
500 EUR
Karmstolar, 5 st, Italien, sent 1900-tal.
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Soffbord, 1900-talets mitt.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Alberto Meda, kontorsstol, Alias, Italien.
650 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Byrå 2000-tal.
Inga bud
Utropspris
4 000 SEK
Carl Malmsten, stolar 4 st "Lilla Åland".
5 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Carl Malmsten, fåtölj, 1900-talets mitt.
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Sidobord, Italien, sent 1900-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Serveringsvagn, 1900-talets andra hälft.
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Soffbord, 1950-/60-tal.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Yngve Ekström, pall, "Lamino", Swedese,
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Yngve Ekström, fåtölj, "Lamino", Swedese.
5 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
John Kandell, bokhylla, "Pilaster", Källemo.
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skåp/sideboard, funkis, 1930-tal.
1 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Spelbord, 1930-tal.
150 EUR
Utropspris
300 EUR
Fåtöljer, ett par 1900-talets mitt.
40 EUR
Utropspris
250 EUR
2 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Tateishi Shoiji, vilfåtölj, 2000-tal.
7 201 SEK
Utropspris
8 000 SEK
2 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Soffa samt fåtölj, 1960/70-tal.
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK