Design – tidlösa och ikoniska möbler samt föremål

Föremål i fokus

262 föremål
Vägglampa, 1950/60-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Blomlåda, 1960/70-tal.
3 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Hans-Agne Jakobsson, bordslampa, Markaryd.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Erik Höglund, ljuskrona, 1960/70-tal.
1 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Vägglampa, industrimodell, 1900-talets mitt.
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, 1930/40-tal.
700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Fat, jugend, tenn, av Olof Ahlberg, 1941.
350 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Anne Nilsson, glas, 11 st, "Polka", Orrefors.
3 201 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Gunnar Nylund, bordslampa Rörstrand stengods.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Georg Jensen, armring, sterlingsilver.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Golvlampa, EWÅ, 1900-talets andra hälft.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bordslampa, glas, Luxus, Vittsjö.
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Bordslampa, Luxus, Vittsjö.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK