Konst

51 föremål
Sten Eklund, krit- och blyertsteckning, signerad.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Alpo Jaakola, Liggande kvinna.
350 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Bo Åke Adamsson, olja på duk, signerad.
4 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Gerhard Nordström, olja på pannå. signerad.
9 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Christina Knall, akvarell, signerad.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Madeleine Pyk, olja på duk, signerad M Pyk.
11 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Harriet Ebeling, olja på duk, signerad.
17 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Ian Rusth, olja på pannå, signerad.
6 600 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Endre Nemes, tuschlavering, signerad och daterad -60.
1 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Arne Olsson, olja på duk, signerad.
3 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
10 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Arthur Percy, olja på duk, signerad Öland -09.
3 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Axel Nilsson, olja på duk/pannå, signerad.
2 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Tomasz Holuj, olja på duk, signerad.
1 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Stig Claesson, pastell, signerad.
800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Jules Schyl, Olja p duk signerad.
1 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Agda Holst, olja på duk signerad och daterad 1924.
3 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Bror Hjorth, blyertsteckning.
Inga bud
Utropspris
4 000 SEK
Gustav Arne, olja på duk/pannå, signerad.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Laris Strunke, olja på duk, signerad a tergo.
3 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Madeleine Pyk, gouache, signerad och daterad 1986.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
John Jon-And, blandteknik. Utförd 1921.
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK