Konst

73 föremål
PETER DAHL, färglitografi, signerad Peter Dahl med blyerts.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PELLE ÅBERG, olja på pannå, signed.
2 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
OVE CARLSON, blandteknik på pannå, signerad a tergo.
1 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
ARDY STRÜWER, gouache, signerad och daterad -58-.
5 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
TORSTEN ESBJÖRNSSON, akryl på pannå.
1 250 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BJÖRN BERG, tuschteckning, signerad.
1 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ARVID MAURITZ LINDSTRÖM, olja på duk, signerad.
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
RUNE JANSSON, olja på duk, signerad.
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ERIC HALLSTRÖM, olja på duk/pannå, signerad.
7 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
ARNE JONES, skulptur, aluminium, ej signerad.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
AXEL LIND, olja på duk, signerad.
4 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
CARIN NILSON, tillskriven, skulptur, brons.
1 100 SEK
Utropspris
4 000 SEK
OSKAR BERGMAN, akvarell, signerad.
300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GIDEON BÖRJE, olja på duk, signerad.
5 000 SEK
Utropspris
14 000 SEK
YRJÖ EDELMANN, olja på duk, signerad och daterad -69.
32 000 SEK
Utropspris
40 000 SEK
BERT JOHNNY NILSSON, olja på duk, signerad.
1 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
HELMUT MANTEL, olja på duk signerad.
1 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
GERHARD NORDSTRÖM, olja på pannå, signerad.
6 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
ROLF HANSON, olja på pannå, signerad á tergo.
5 200 SEK
Utropspris
20 000 SEK
UNO VALLMAN, olja på duk, sign.
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LARS GYNNING, Olja på duk, signerad.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BERTIL GADÖ, Olja på pannå, signerad.
2 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
OSCAR REUTERSVÄRD, olja på duk.
3 432 SEK
Utropspris
10 000 SEK
GÖSTA VON HENNIGS, akvarell, signerad.
950 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BO TRANKELL, olja på duk, signerad och daterad 1971.
3 200 SEK
Utropspris
10 000 SEK
OLLE BONNIÉR, gouache, signerad och daterad -79.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MADELEINE PYK, olja på duk, signerad.
2 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
OLLE HJORTZBERG, olja på duk, signerad.
600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PHILIPPE DE ROUGEMONT, olja på duk, signerad.
2 600 SEK
Utropspris
8 000 SEK
JULES SCHYL, olja på pannå, signerad.
300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BENGT ORUP, Olja på duk, Signerad.
1 750 SEK
Utropspris
3 000 SEK
OSCAR REUTERSVÄRD, olja på duk signerad.
4 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK