Konst

436 föremål
KIMMO KAIVANTO, "EN STOR BETA".
2 000 EUR
Utropspris
8 000 - 12 000 EUR
ANITRA LUCANDER, "FLICKA VID PIANOT".
3 800 EUR
Utropspris
4 000 - 5 000 EUR
JAMES COIGNARD, olja på duk, signerad.
20 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
KJARTAN SLETTEMARK, emalj/glas.
1 111 SEK
Utropspris
20 000 SEK
SVEN X:ET ERIXSON, olja på duk, ej signerad.
15 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
LARS ENGLUND, aquarelief, signerad a tergo.
8 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
JOACHIM BEUCKELAER, hans art, 16/1700-tal, olja på duk.
5 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
HERMAN AF SILLÉN, pastell signerad och daterad -97.
1 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
GONG MING, olja på duk signerad och daterad 08.
5 200 SEK
Utropspris
20 000 SEK
PELLE ÅBERG, olja på pannå, signerad.
7 500 SEK
Utropspris
18 000 SEK
HOLLÄNDSK SKOLA, 16/1700-tal, olja på duk/pannå.
10 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK
AUGUST HAGBORG, olja på duk signerad.
11 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK
AFEWERK TEKLÉ, olja på pannå.
22 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
JOAN MIRÓ, färglitografi, signerad och numrerad 74/75.
11 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
AFEWERK TEKLÉ, olja på duk.
16 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
KARL AXEL PEHRSON, olja på duk, signerad.
10 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
ANDERS ZORN, etsning, 1913, signerad i blyerts.
7 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
CARL JOHAN DE GEER, färgserigrafi, signerad och numrerad 22/99.
9 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
9 900 SEK
Utropspris
15 000 SEK
PIERRE MIGNARD, hans krets olja på duk.
15 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
LENNART NILSSON, fotografi, signerat och numrerat 2/10.
8 400 SEK
Utropspris
15 000 SEK
BENGT LINDSTRÖM, Blandteknik, signerad.
7 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
GIDEON BÖRJE, olja på duk, signerad.
3 000 SEK
Utropspris
14 000 SEK
GERHARD NORDSTRÖM, olja på pannå, signerad.
5 700 SEK
Utropspris
12 000 SEK
ANDERS ZORN, Etsning, 1917, Signerad med blyerts.
7 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
ERIC HALLSTRÖM, olja på duk/pannå, signerad.
7 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
OKÄND KONSTNÄR, 1700-tal, olja på duk.
5 200 SEK
Utropspris
12 000 SEK
BJÖRN AHLGRENSSON, akvarell, osignerad.
1 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
MOSSE STOOPENDAAL, olja på duk, sign.
8 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
ERIK OLSON, olja på duk signerad och daterad 1974.
13 001 SEK
Utropspris
12 000 SEK
BENGT LINDSTRÖM, Gouache signerad.
9 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
KJARTAN SLETTEMARK, blandteknik, signerad.
5 222 SEK
Utropspris
10 000 SEK
FREDERICK DANIEL HARDY, olja på pannå, signerad.
1 100 SEK
Utropspris
10 000 SEK
JAPANSKA TRÄSNITT, 10 + 9 st 18/1900-tal.
1 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
PELLE ÅBERG, olja på pannå, signed.
2 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SKULPTUR, möjligen medeltida.
2 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
ARVID MAURITZ LINDSTRÖM, olja på duk, signerad.
300 SEK
Utropspris
10 000 SEK
ITALIENSK SKOLA, 1700-TAL, olja på duk.
6 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SVEN JONSON, olja på duk, "Gryning", sign.
11 501 SEK
Utropspris
10 000 SEK