Kan inte nå servern
Temaauktioner online
The Eclectic Collection F772
Auktion:
Helge Dahlman F782
Auktion:
Birds by Toikka – Part 2 F728
Auktion:
En privat samling handknutna bruksföremål från Persien E1309
Auktion:
Silver Linings E1279
Auktion:
Chalet Interiors E1217
Auktion:
Liveauktioner
Contemporary Art & Design 670
Auktion: 21−22 april 2026
Important Timepieces 671
Auktion: 21 april 2026
Modern Art & Design 672
Auktion: 20−21 maj 2026
Important Spring Sale 673
Auktion: 10−12 juni 2026
 
1178 föremål
Byster, 2 st, omkring 1900.
1d
Byster, 2 st, omkring 1900.
Aktuellt bud
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Golvlampa. 1900-talets mitt.
1d
Golvlampa. 1900-talets mitt.
Aktuellt bud
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Siri Rathsman, Utan titel.
1d
Siri Rathsman, Utan titel.
Aktuellt bud
700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Stig Olson, "Dinarsad och Fröding".
1d
Stig Olson, "Dinarsad och Fröding".
Aktuellt bud
5 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Helga Henschen, väggskulptur.
1d
Helga Henschen, väggskulptur.
Aktuellt bud
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Kandelabrar, ett par, rokokostil, 1900-tal.
1d
Kandelabrar, ett par, rokokostil, 1900-tal.
Aktuellt bud
500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Olle Alberius, fat, glas Orrefors, 1990.
1d 1 tim
Olle Alberius, fat, glas Orrefors, 1990.
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matta, Baotou, ca 75 x 185 cm.
1d 1 tim
Matta, Baotou, ca 75 x 185 cm.
Aktuellt bud
2 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Skåp, senbarock, 1700-tal.
1d 1 tim
Skåp, senbarock, 1700-tal.
Aktuellt bud
2 500 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Ernst Josephson, Bondflicka från Bretagne.
1d 1 tim
Ernst Josephson, Bondflicka från Bretagne.
Aktuellt bud
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Harrie A. Gerritz, Utan titel.
1d 1 tim
Harrie A. Gerritz, Utan titel.
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Luktdosa, silver, troligen Danmark 1800-tal.
1d 1 tim
Luktdosa, silver, troligen Danmark 1800-tal.
Aktuellt bud
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Kandelabrar, ett par, 1900-talets början.
1d 1 tim
Kandelabrar, ett par, 1900-talets början.
Aktuellt bud
1 900 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Antoni Clavé, Utan titel.
1d 1 tim
Antoni Clavé, Utan titel.
Aktuellt bud
600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bord, hardwood, sen Qingdynsti.
1d 2 tim
Bord, hardwood, sen Qingdynsti.
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Albert Johansson, "SATI".
1d 2 tim
Albert Johansson, "SATI".
Aktuellt bud
7 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Elis Bergh, glasservis, 74 delar, "Kent", Kosta.
1d 2 tim
Elis Bergh, glasservis, 74 delar, "Kent", Kosta.
Aktuellt bud
3 200 SEK
Utropspris
7 000 SEK
Matta, Peshawar/Lahore, ca 249 x 189 cm.
1d 2 tim
Matta, Peshawar/Lahore, ca 249 x 189 cm.
Aktuellt bud
5 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.