Madeleine Pyk – en samling F769

122 föremål
Fartygsmodell, 1900-tal.
2d 2 tim
Fartygsmodell, 1900-tal.
1 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Glasmålning, Kina, 1900-tal.
2d 3 tim
Glasmålning, Kina, 1900-tal.
300 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Ljuskrona, rokokostil, 1900-tal.
3d 1 tim
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bord, 1900-tal.
2d 3 tim
Bord, 1900-tal.
1 750 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, 1900-tal.
5d 1 tim
Taklampa, 1900-tal.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Byrå, rokokostil, 1900-tal.
2d 2 tim
Byrå, rokokostil, 1900-tal.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Glasmålning, Kina, 1900-tal.
6d 5 tim
Glasmålning, Kina, 1900-tal.
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Obelisker, ett par, 1900-tal.
1d 3 tim
Obelisker, ett par, 1900-tal.
2 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Akvarell, signerad Shisen, 1900-tal.
2d 1 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Takkrona, rokokostil, tidigt 1900-tal.
3 tim 53m
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Tekök, silver, rokokostil, 1900-tal.
6d
9 000 SEK
Utropspris
16 000 SEK
Ljuskrona, gustaviansk stil, 1900-tal.
51m 23s
550 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Fat, 3 st, sterlingsilver, Peru, 1900-tal.
6d 2 tim
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Byrå, 1900-talets början.
2d 2 tim
Byrå, 1900-talets början.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Spegel med hylla, 1900-talets mitt.
5d 2 tim
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Golvlampa. 1900-talets mitt.
4d 3 tim
Golvlampa. 1900-talets mitt.
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skrivbord, 1900-talets första hälft.
2d 3 tim
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Soffbord, Italien, 1900-talets andra hälft.
4 tim 29m
2 700 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Kandelabrar, ett par, 1900-talets början.
4d 4 tim
1 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK