73 föremål
Olle Alberius, fat, glas Orrefors, 1990.
5d 21 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Allan Ebeling, fat, glaserad keramik, daterat 1926.
1d
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Eldskärm, omkring 1900.
5d 1 tim
Eldskärm, omkring 1900.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Enrico Baj, "Garofano".
1d
Enrico Baj, "Garofano".
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bordslampa, omkring år 1900.
6d 22 tim
Bordslampa, omkring år 1900.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Per Kesselmar.
4d 2 tim
Per Kesselmar.
1 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Golvlampa, 1900-talets mitt,
5d
Golvlampa, 1900-talets mitt,
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ernst Billgren, Utan titel.
1d
Ernst Billgren, Utan titel.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Tobacciana, 4 delar, 1900-tal.
5d 1 tim
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Hermès, "Medor", armbandsur, 23 mm.
2d 1 tim
3 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Tor Bjurström, Stilleben med äpple på fat.
3d 1 tim
5 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK