94 föremål
Olle Alberius, fat, glas Orrefors, 1990.
5d 21 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Enrico Baj, "Garofano".
23 tim 25m
Enrico Baj, "Garofano".
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Eldskärm, omkring 1900.
5d
Eldskärm, omkring 1900.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ljusplåtar 1 par Barock-stil omkring 1900.
6d 2 tim
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bordslampa, omkring år 1900.
6d 22 tim
Bordslampa, omkring år 1900.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Arne Jones, Vit relief.
4d
Arne Jones, Vit relief.
555 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Arne Jones, Vit relief.
3d 23 tim
Arne Jones, Vit relief.
600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Per Kesselmar.
4d 1 tim
Per Kesselmar.
1 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Golvlampa, 1900-talets mitt,
4d 23 tim
Golvlampa, 1900-talets mitt,
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ernst Billgren, Utan titel.
1d
Ernst Billgren, Utan titel.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Tobacciana, 4 delar, 1900-tal.
5d 1 tim
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Max Ernst, "Oiseau vierge".
43m 57s
Max Ernst, "Oiseau vierge".
2 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Anders Zorn, "Byst".
7d 1 tim
Anders Zorn, "Byst".
300 EUR
Utropspris
400 EUR
Hermès, "Medor", armbandsur, 23 mm.
2d 1 tim
3 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Kenneth Bergenblad, Fåtölj, "Superspider", Dux.
6d
4 200 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Fat, ett par, silver, Åbo 1938.
7d 1 tim
450 EUR
Utropspris
700 EUR
Tor Bjurström, Stilleben med äpple på fat.
3d
5 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK
Kuutti Lavonen, "Hiljainen".
5d 1 tim
Kuutti Lavonen, "Hiljainen".
800 EUR
Utropspris
800 EUR