Madeleine Pyk – en samling F769

140 föremål
Skänk, omkring 1900.
11 tim 33m
Skänk, omkring 1900.
3 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Byster, 2 st, omkring 1900.
2d 12 tim
Byster, 2 st, omkring 1900.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Byrå, omkring 1900.
6d 14 tim
Byrå, omkring 1900.
500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Skänk, omkring 1900.
6d 12 tim
Skänk, omkring 1900.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Gunghäst, omkring 1800.
2d 5 tim
Gunghäst, omkring 1800.
789 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Örhängen, ett par, med gammalslipade diamanter.
6d 11 tim
6 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Wienerbrons, omkring år 1900.
6d 12 tim
Wienerbrons, omkring år 1900.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Paraplyställ, omkring år 1900.
6d 11 tim
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bageriskylt, omkring 1900.
2d 14 tim
Bageriskylt, omkring 1900.
1 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Gallerimatta, ca 340 x 89 cm.
1d 11 tim
Gallerimatta, ca 340 x 89 cm.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Akvarell, signerad Shisen, 1900-tal.
10 tim 53m
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bord, 1900-tal.
12 tim 27m
Bord, 1900-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK