Madeleine Pyk – en samling F769

148 föremål
Ring platina med briljantslipad diamant.
4 tim 40m
18 000 SEK
Utropspris
70 000 SEK
Ring med safir och triangelslipade diamanter.
4d
400 SEK
Utropspris
115 000 SEK
Ring, 14K guld med smaragd och diamanter.
2 tim 18m
2 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bulgari ring "Viper" 18K vitguld.
5 tim 14m
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Ring, 18K guld med briljantslipad diamant.
2d 2 tim
1 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Byster, 2 st, omkring 1900.
3d 2 tim
Byster, 2 st, omkring 1900.
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Skänk, omkring 1900.
1d 1 tim
Skänk, omkring 1900.
3 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Gunghäst, omkring 1800.
2d 19 tim
Gunghäst, omkring 1800.
789 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Vikskärm, Kina, omkring 1900.
3 tim 20m
Vikskärm, Kina, omkring 1900.
1 950 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Bageriskylt, omkring 1900.
3d 5 tim
Bageriskylt, omkring 1900.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Gallerimatta, ca 340 x 89 cm.
2d 2 tim
Gallerimatta, ca 340 x 89 cm.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Akvarell, signerad Shisen, 1900-tal.
1d 1 tim
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bord, 1900-tal.
1d 2 tim
Bord, 1900-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK