Kan inte nå servern
Temaauktioner online
Madeleine Pyk – en samling F769
Auktion:
The Eclectic Collection F772
Auktion:
Helge Dahlman F782
Auktion:
Birds by Toikka – Part 2 F728
Auktion:
En privat samling handknutna bruksföremål från Persien E1309
Auktion:
Silver Linings E1279
Auktion:
Chalet Interiors E1217
Auktion:
Liveauktioner
Contemporary Art & Design 670
Auktion: 21−22 april 2026
Important Timepieces 671
Auktion: 21 april 2026
Modern Art & Design 672
Auktion: 20−21 maj 2026
Important Spring Sale 673
Auktion: 10−12 juni 2026
 
491 föremål
AKAY, "Pleasure".
1d 1 tim
AKAY, "Pleasure".
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Burberry, väska.
5d 23 tim
Burberry, väska.
Aktuellt bud
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Burberry, paraply.
5d 2 tim
Burberry, paraply.
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Yves Saint Laurent, väska, "Niki".
1d 2 tim
Yves Saint Laurent, väska, "Niki".
Aktuellt bud
9 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Taburett, Swedish Modern, 1940-tal.
7d
Taburett, Swedish Modern, 1940-tal.
Aktuellt bud
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Enicar, Sherpa, armbandsur, 36 mm.
3 tim 18m
Enicar, Sherpa, armbandsur, 36 mm.
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Omega, De Ville, armbandsur, 23 x 27 mm.
6d 3 tim
Omega, De Ville, armbandsur, 23 x 27 mm.
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Nathalia Edenmont, "Source".
1d
Nathalia Edenmont, "Source".
Aktuellt bud
2 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Tor Bjurström, "Stakar och spegel".
2d 22 tim
Tor Bjurström, "Stakar och spegel".
Aktuellt bud
500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Jak Katarikawe, Djur i landskap.
3d
Jak Katarikawe, Djur i landskap.
Aktuellt bud
555 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Olle Brozén, skulptur, Högbo, 2018.
4d 23 tim
Olle Brozén, skulptur, Högbo, 2018.
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
José Luis Sanchez, Skulptur, Utan titel.
6d
José Luis Sanchez, Skulptur, Utan titel.
Aktuellt bud
800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Kjell Engman, skulptur, Kosta Boda.
6d 3 tim
Kjell Engman, skulptur, Kosta Boda.
Aktuellt bud
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Aly Ben Salem, kvinna med hjortdjur.
5d 1 tim
Aly Ben Salem, kvinna med hjortdjur.
Aktuellt bud
4 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Helga Henschen, väggskulptur.
4d 1 tim
Helga Henschen, väggskulptur.
Aktuellt bud
400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Skulptur, patinerad brons.
6d 3 tim
Skulptur, patinerad brons.
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bengt Lindström, Rödgrön figur.
2d 23 tim
Bengt Lindström, Rödgrön figur.
Aktuellt bud
21 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Burberry, weekendbag.
5d 1 tim
Burberry, weekendbag.
Aktuellt bud
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ralph Lauren, weekendbag.
5d 1 tim
Ralph Lauren, weekendbag.
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Lotte Laserstein, Figurscen.
3d
Lotte Laserstein, Figurscen.
Aktuellt bud
4 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Louis Cane, Figurkomposition.
1d
Louis Cane, Figurkomposition.
Aktuellt bud
5 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Arthur Bianchini, Rosenträdgården.
7d
Arthur Bianchini, Rosenträdgården.
Aktuellt bud
1 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Erik Abrahamsson, Roddtur i skymningen.
3d
Erik Abrahamsson, Roddtur i skymningen.
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Hüseyin Turgut, vägglampa, "Acrobat", Lightwork.
2d
Hüseyin Turgut, vägglampa, "Acrobat", Lightwork.
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Byrå, 1900-talets början.
2d
Byrå, 1900-talets början.
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Byrå, rokokostil, 1900-tal.
2d
Byrå, rokokostil, 1900-tal.
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Byrå, England, 1800-tal.
2d
Byrå, England, 1800-tal.
Aktuellt bud
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Akvarell, signerad Shisen, 1900-tal.
1d 23 tim
Akvarell, signerad Shisen, 1900-tal.
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bord, 1800-tal.
2d 2 tim
Bord, 1800-tal.
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bord, 1900-tal.
2d 1 tim
Bord, 1900-tal.
Aktuellt bud
1 750 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Soffa, 1800-tal.
5d 23 tim
Soffa, 1800-tal.
Aktuellt bud
600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Dawid (Björn Dawidsson), Dawid, Utan titel.
1d 2 tim
Dawid (Björn Dawidsson), Dawid, Utan titel.
Aktuellt bud
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Slagbord, 1800-tal.
2d
Slagbord, 1800-tal.
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Skåp, 1800-tal.
3d
Skåp, 1800-tal.
Aktuellt bud
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Taklampa, 1900-tal.
4d 23 tim
Taklampa, 1900-tal.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.