1889 föremål
Saltkar, ett par, silver, 1800-tal.
9 tim 39m
600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Salvador Dalí, "Réverérence du Groseillier".
2d 16 tim
8 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Sam Larsson, stolar ett par "Sam", Dux 1980-tal.
3d 15 tim
4 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Sam Vanni, Komposition.
6d 12 tim
Sam Vanni, Komposition.
270 EUR
Utropspris
600 EUR
Satsbord, 3 delar, 1900-talets andra hälft.
2d 16 tim
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Sebastiaen Vrancx, hans studio, Vinter.
1d 14 tim
1 100 EUR
Utropspris
2 800 - 3 500 EUR
Serietidning, "Kalle Anka & Co" Nr 1, 1949.
9 tim 3m
5 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Serietidning, "Kalle Anka & Co" Nr 6, 1950.
9 tim 15m
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Severin Nilson, Pojke vid sten.
1d 14 tim
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Sideboard, 1900-talets första hälft.
13 tim 39m
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Sideboard, 2000-tal.
4d 11 tim
Sideboard, 2000-tal.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Sideboard, Swedish Grace, 1920-tal.
3d 11 tim
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Sidobord, 1800-talets mitt.
1d 14 tim
Sidobord, 1800-talets mitt.
180 EUR
Utropspris
250 EUR
Simon Gate, Taklampa,1900-tal.
2d 12 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK