WALFRID KAUHANEN, etsning, signerad och daterad 1923.

Galeaser. Plåtstorlek 36 x 26,5 cm.

Inga bud
Utropspris
150 EUR
MATTI HAUPT, påmålad brons.

MATTI HAUPT, påmålad brons.

Slaktare, höjd 23 cm.

Inga bud
Utropspris
400 EUR
ANNA SNELLMAN, olja på duk, signerad.

Blomsterstilleben. 47x38 cm.

Inga bud
Utropspris
400 EUR
VÄINÖ NUUTTILA, olja på duk, signerad och daterad -59.

Vy från Sveaborg mot Skanslandet. 46,5 x 55,5 cm.

Inga bud
Utropspris
150 EUR
KUUTTI LAVONEN, torrnål, signerad och daterad 2012, numrerad E.A. 2/6.

"Armand". Plåtstorlek 9,5 x 7 cm.

Inga bud
Utropspris
300 EUR
CHRISTIAN DIOR, SCARF.

CHRISTIAN DIOR, SCARF.

Sidenscarf. 89x89 cm.

Inga bud
Utropspris
150 EUR
PÄLS.

PÄLS.

Bisampäls. Fastsättning med hakar, två sidofickor. Etikettmärkt "TÄHTITURKIS Hyrylä". Rygglängd 117 cm, armlängd 61 cm, bystvidd ca 110 cm.

Inga bud
Utropspris
150 EUR
LISA JOHANSSON-PAPE, vägglampor, ett par, modell 3082, Stockmann Orno, 1950-talets slut.

Vita väggfästen i metall, akrylskärmar. En ljuspunkt. Bär tillverkarens stämplar. Höjd 25 cm, bredd 14 cm, djup 16 cm.

Inga bud
Utropspris
300 EUR
SCHATULL FÖR BESTICK, 1900-talets första hälft.

Uppfälld skiva, med underliggande inredning för fack för bestick. Svarvade ben. Bredd 53 cm, djup 45 cm, höjd 81 cm.

Inga bud
Utropspris
200 EUR
NANDOR MIKOLA, olja på masonit, signerad.

Björkar, 68 x 90 cm.

Inga bud
Utropspris
800 EUR
OLAVI LAINE, olja på duk, signerad.

Vintervy, 61 x 73 cm.

Inga bud
Utropspris
300 EUR
KARMSTOLAR, ett par, Louis XV-stil, 1800-talets slut.

Bredd 66 cm, sitthöjd 46 cm, total höjd 100 cm.

Inga bud
Utropspris
400 EUR
SKÄNK, sengustaviansk, ca år 1800.

Målad. Uppsats med tråg. Två lådor samt dörrpar med bakomliggande hyllplan. Dörrar och lådor med räfflat dekor. Bredd 111. Djup 49. Höjd 119,5 cm. Nyckel finns.

Inga bud
Utropspris
6 000 SEK
POKALGLAS, Nuutajärvi, Notsjö, Finland, 1900-talets andra häft.

Signerad Nuutajärvi Notsjö. Etikettmärkt. Diameter 19 cm, höjd 24 cm.

Inga bud
Utropspris
1 500 SEK
LEKSAKER, "Sunday Driver", plåt, Kosuge, Japan, samt "Giant Helicopter", plåt, YF, Japan. 1960-tal.

"US Air Force Piasecki YH-Ig" Längd 40 cm. I kartong. "Sunday Driver" Olsmobile, längd ca 25 cm. I kartong.

Inga bud
Utropspris
1 500 SEK
APOTEKSMORTEL, brons, 1800-tal.

Vikt ca 57 kg. Diameter 31,5, höjd 35,5 cm.

Inga bud
Utropspris
4 000 SEK
SELTERGLAS, 5 st, 1800-tal.

SELTERGLAS, 5 st, 1800-tal.

Fasettslipad glas med dekor av guldkant. Höjd 7-9,5 cm

Inga bud
Utropspris
2 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par, sent 1900/2000-tal.

Svart plast, textilklädda sittdynor.

Inga bud
Utropspris
4 000 SEK
YTTERFODER, mässing, 1800-tal.

Rund bukig form. Dekor av bladverk. Ringhänklar med lejonmaskaroner. Höjd 25 cm.

Inga bud
Utropspris
1 500 SEK
GARDINOMTAG, 6 st (2+2+2), förgylld brons, 1800-tal.

Dekor av rocailler, girlander och bladverk. Längd ca 10 - 18 cm.

Inga bud
Utropspris
2 000 SEK
MINIATYRTÄRNINGAR, 36 st, ben, 1800-tal.

Ca 6 x 6 cm.

Inga bud
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKE, förgylld brons, empire, 1800-talets första hälft.

Balusterformat skaft på rund fot. Urnformad ljuspipa. Dekor av margueriter och stiliserat bladverk. Höjd 28 cm.

Inga bud
Utropspris
2 000 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, försilvrad metall, 1900-talets första hälft.

Konisk. Dekorband av koppar. Höjd 19 cm.

Inga bud
Utropspris
1 500 SEK
HALSBAND, Chanel.

HALSBAND, Chanel.

Guldfärgad metall. Kedja med genombrutna kulor. Stämplad Chanel 95 A Made in France. Längd 88 cm.

Inga bud
Utropspris
4 000 SEK
BORDSLAMPA, ASEA, "E1168", 1900-talets mitt.

Mässing. Total höjd 58 cm.

Inga bud
Utropspris
1 500 SEK
PENNSTÄLL, art déco, 1930-tal.

Förgylld brons monterad på sockel av marmor. Längd 13 cm.

Inga bud
Utropspris
1 500 SEK
LARS JONSSON, Färglitografi, signerad och numrerad 108/250.

Sädesärla. P. 46 x 34 cm.

Aktuellt bud 300 SEK
Utropspris
1 800 SEK
VÄGGLAMPA, 1920/30-tal.

VÄGGLAMPA, 1920/30-tal.

Välvt opalglas, fäste av mässing. Bredd 32, höjd 39 cm.

Aktuellt bud 300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BRITA NORDENCREUTZ, Olja på pannå, signerad och daterad -47.

Verandan. Pannå 55 x 38 cm.

Inga bud
Utropspris
1 500 SEK
FÅTÖLJER, ett par, SAMT BORD, Chippendale stil, 1900-talets mitt.

Stomme av björk. Fast stoppad rygg. Lös plymå i sits. Sitthöjd ca 45 cm. Bord fanerat med björk, skuren dekor. Diameter 100, höjd 66 cm.

Inga bud
Utropspris
4 000 SEK
BORDSLAMPA, metall. S.k. "Strindbergslampa". 1900-talets början.

Stommen av patinerad metall samt med skärm av glas. Höjd ca 50 cm.

Inga bud
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, NAFA, 1960/70-tal.

Sten och mässingsfärgad metall. Modellnummer 160. Etikettmärkta. Höjd 53 cm. Tygskärmar medföljer.

Inga bud
Utropspris
2 000 SEK
SÄNGBORD, ett par, 1900-talets andra hälft.

Fanerade med ek. Två lådor samt ett hyllplan. Bredd 40, djup 40, höjd 58 cm.

Inga bud
Utropspris
2 000 SEK
HARALD LINDBERG, olja  på pannå, signerad Harald Lindberg och daterad Frösö - 66.

Motiv från Frösö. 15 x 22 cm.

Aktuellt bud 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSKRONA, Louis Seize-stil, 1900-talets första hälft.

Stomme av mässing, behängd med prismor. Sex ljuspunkter. Diameter 65, höjd ca 80 cm.

Inga bud
Utropspris
4 000 SEK
SKRIVBORD, 1800-talets andra hälft.

Målat. Svarvade ben. En låda. Beslag av mässing. Längd 104, bredd 65, höjd 75 cm.

Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
VÄGGUR, Mjölby intarsia, 1930/40-tal.

Fanérad i olika träslag, bla ek. Mått ca 50x27 cm

Inga bud
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, stengods, monogramsignerade, 1960/70-tal.

Reliefdekor. Vit och blå glasyr. Total höjd 53 cm. Tygskärmar medföljer.

Inga bud
Utropspris
4 000 SEK
BORDSLAMPA, målad mässing, art déco, 1930-tal.

En ljuspunkt. På tre ben. Höjd 45 cm.

Aktuellt bud 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
YRJÖ KUKKAPURO, karmstolar ett par, modell A504 ur A500 serien, Avarte 1980-tal.

Stomme av metall. Fast stoppad rygg och sits. Etikettmärkta. Sitthöjd ca 44 cm.

Aktuellt bud 1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LISA LARSON, ytterfoder, två stycken, stengods, Gustavsberg.

Ansiktsvaser, signerad LISA L. MADE IN SWEDEN. Höjd 13 resp 24 cm

Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
GOLVLAMPA, 1940/50-tal.

GOLVLAMPA, 1940/50-tal.

Delvis mässing. Märkt MM 74536. En ljuspunkt. Höjd 153 cm.

Inga bud
Utropspris
2 000 SEK
SOFFA, France & Daverkosen, Danmark.

Betsad bok, sitthöjd 42 cm, längd 130 cm.

Inga bud
Utropspris
5 000 SEK
JULTALLRIKAR med RIM, 6+4 st, flintgods, Gustavsberg, 1900-talets första hälft.

Tryckt dekor av tomtar och grötrim. Bl.a. märkta "Ferd. Lundquist & Co Göteborg". Diameter 22 cm.

Aktuellt bud 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKAR, två stycken, mässing, Barock, 17/1800-tal.

Driven och punsad dekor. På rund fot, stammen med droppbrickor, lösa ljusmanschetter. Höjd ca 21 cm.

Aktuellt bud 300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
VÄSKA, Prada.

VÄSKA, Prada.

Handväska av skinn med detaljer av silverfärgad metall. Tygfodrad. TEtt innerfack med dragkedja. 30x15x20 cm. Lås samt namntag medföljer. Nyckel finns.

Aktuellt bud 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
DOKUMENTVÄSKA, Mulberry.

DOKUMENTVÄSKA, Mulberry.

Väska i congo läder, med dragkedja. En dragkedsförsedda innerficka.Fler innerfack och fickor. Märkt "Mulberry" Mått ca 26x16 cm

Inga bud
Utropspris
2 000 SEK
TAKLAMPA, art déco, 1930-tal.

TAKLAMPA, art déco, 1930-tal.

Stomme av kromad metall. Fem svängda ljusarmar, kupor av glas. Diameter 54. Höjd 50 cm.

Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
FÅTÖLJ, 1900-talets andra hälft.

Benställning av kromad metall. Fast stoppad rygg och sits. Snurrbar. Klädsel av konstskinn. Sitthöjd ca 42 cm.

Inga bud
Utropspris
1 500 SEK
VÄSKA, "Alma", Louis Vuitton.

VÄSKA, "Alma", Louis Vuitton.

Fodrad handväska med top handle-handtag. Monogramcanvas, detaljer i läder, innerficka. Märkt "LOUIS VUITTON PARIS made in France". Lås medföljer. Bredd 30 cm, höjd 24 cm, djup 17 cm.

Inga bud
Utropspris
4 000 SEK
BYRÅ, Markaryds Möbelindustri, 1900-talets andra hälft.

Fanerad med teak. Uppsats med tre lådor. Utdragbar skrivskiva. Tre lådor. Bredd 85, djup 45, höjd 85 cm.

Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
TAKKRONA, 1900-talets andra hälft.

Stomme av mässing. Behängd med prismor. Fyra ljuspunkter. Diameter ca 40, höjd 32 cm.

Inga bud
Utropspris
1 500 SEK
EVERT LUNDQUIST, "Smeden", olja på duk, signerad EL.

Även signerad Evert Lundquist a tergo. Duk, oval, 120 x 100 cm.

Aktuellt bud 15 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
BYRÅ, omkring år 1900.

BYRÅ, omkring år 1900.

Målad. Fyra lådor. Beslag av mässing. Bredd 82, djup 46, höjd 95 cm.

Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
SOFFA, 1900-talets första hälft.

Målad. Spjälad rygg. Uppfällbart lock med bakomliggande förvaring samt utdrag. Sitthöjd ca 45 cm. Längd 182 cm.

Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
LOUIS VUITTON, "Keepall Epi 50", väska.

Epi-läder med detaljer i gulmetall. Märkt LOUIS VUITTON PARIS, made in France. En ficka på ena kortsidan. Längd 50, bredd 23, höjd 29 cm. Nametag medföljer.

Inga bud
Utropspris
7 000 SEK
TAKKRONA, 1900-talets mitt.

TAKKRONA, 1900-talets mitt.

Stomme av mässing. Behängd med prismor. Fem ljuspunkter. Diameter 40, höjd 25 cm.

Inga bud
Utropspris
1 500 SEK
BRÄNNVINSFLASKOR, två stycken, glas, 1800-tal.

Av glas. Olika storklekar. Den ena med etsad dekor av skepp. Höjd ca 20 respektive 23 cm.

Inga bud
Utropspris
1 500 SEK
JOHN KANDELL, hylla, "Pilaster", Källemo AB, Värnamo, 1900-talets slut.

Björk. Brännmärkt. Bredd 21 cm, djup 23 cm, höjd 205 cm.

Aktuellt bud 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VÄSKA, Louis Vuitton.

VÄSKA, Louis Vuitton.

Monogrammönstrad canvas med detaljer i skinn och guldfärgad metall. Fodrad. En innerficka. Märkt "LOUIS VUITTON PARIS made in France". 35x32x16 cm

Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par, 1900-talets andra hälft.

Stomme av teak. Lösa plymåer i rygg och sits. Sitthöjd ca 42 cm.

Inga bud
Utropspris
2 000 SEK
FÅTÖLJ MED FOTPALL, 1900-talets andra hälft.

Armlän av teak. Benställning av bok. Fast stoppad rygg och sits. Sitthöjd ca 40 cm. Ställbar fotpall. Fotpallens höjd ca 33 cm.

Inga bud
Utropspris
2 000 SEK
BORDSLAMPA, Sverige, 1960-tal.

Stomme av mässing. Cylindrisk skärm av ljus textil. Totalhöjd ca 57 cm.

Inga bud
Utropspris
1 500 SEK
SKÅLFAT OCH VAS, stengods, Gunnar Nylund och Carl Harry Stålhane.

Fatet av Gunnar Nylund för Rörstrand, längd 28,5 cm. Vasen av Carl Harry Stålhane för Designhuset, höjd 14 cm.

Inga bud
Utropspris
1 500 SEK
HANS BERGSTRÖM, golvlampa, modell 577, 1900-talets mitt.

Mässing. Ställbar ljuspunkt med tygskärm. Minimihöjd 105 cm.

Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
JULSERVIS, 20 delar, Gustavsberg, ett fat Rörstrand. 1900-talets slut.

Fat, längd 43 cm. 6 djupa tallrikar, diameter 21,5 cm. 6 tallrikar, diameter 25 cm. Skål, diameter 23, höjd 11 cm. Skål, längd 23 cm 2 krukor, diameter 11,5 cm. Kandelaber för tre ljus, höjd 23 cm. Tillbringare, längd 16,5, höjd 14,5. Fat, Rörstrand längd 42 cm.

Aktuellt bud 4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
ANNA PETRUS, SKÅL, tenn, Firma Svenskt Tenn, Stockholm 1928.

Rund på fot samt med hänklar. Dekor av lejon, höjd ca 18 cm, diameter ca 23 cm

Aktuellt bud 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOLAR, 10 st, troligen Gemla, 1900-talets första hälft.

Målade samt med sits av sadelgjord. Genombruten rygg. Kopplad benställning. Sitthöjd ca 47 cm.

Inga bud
Utropspris
4 000 SEK
CARL-HARRY STÅLHANE, fat av stengods, Rörstrand, daterad 66.

Svart glasyr med bruna inslag. Diameter 38,5 cm.

Inga bud
Utropspris
2 000 SEK
GOLVLAMPOR, ett par, Bergboms, 1900-talets andra hälft.

Bok med läderdetaljer. Etikettmärkta. Tygskärmar medföljer. Höjd inklusive skärm 135 cm.

Inga bud
Utropspris
2 000 SEK
FAT, tenn, Firma Svenskt Tenn, Stockholm 1938.

Rund, diameter ca 37 cm.

Inga bud
Utropspris
1 500 SEK
YNGVE EKSTRÖM, bordslampa, modell B 216, Ellysett AB, Markaryd, 1960-tal.

Plywood i ek. Detaljer i vitlackerad metall. Höjd 50 cm.

Aktuellt bud 1 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BORDSLAMPA, möjligen Luxus. 1950/60-tal.

Teak med skärm av opak plast. Höjd 41 cm.

Inga bud
Utropspris
2 000 SEK
HANS-AGNE JAKOBSSON, taklampa, modell T 485/H, Markaryd, 1960-tal.

Frostat glas och opak plast med lameller av bok. Diameter 34 cm, höjd 32 cm.

Inga bud
Utropspris
4 000 SEK
STOL, fällbar, Grange, Frankrike. 1900-talets andra hälft.

Idegran. Brickmärkt. Sitthöjd ca 45 cm.

Inga bud
Utropspris
1 500 SEK
LÄSBORD, 1930/40-tal.

LÄSBORD, 1930/40-tal.

Ställbar, höj- och sänkbar skiva fanerad med björk. Benställning av svartlackerat stålrör. Skiva 64 x 38 cm. Minimihöjd 73 cm.

Inga bud
Utropspris
2 000 SEK
LISA LARSON, figurin, lejon med fågel, K-studion, Gustavsberg.

Lejon med fågel ur serien "Afrika" formgiven 1964. Längd 15 cm, Höjd 14 cm

Aktuellt bud 710 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GUNNAR NYLUND, bordslampa, chamotterat stengods, Rörstrand.

Reliefdekor med gulbrun glasyr. Stämplad R SVERIGE G.N. Höjd 30 cm exklusive skärm. Tygskärm medföljer.

Inga bud
Utropspris
4 000 SEK
LISA LARSON, ytterfoder, stengods, Gustavsberg.

Ansiktsvas, signerad LISA L. MADE IN SWEDEN. Höjd 25 cm

Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
VÄGGALAMPA, Glössner, signerad, 1900-talets mitt.

Väggfäste av metall och mässing, skärm av glas med slipad dekor. Bredd ca 66, djup ca 17, höjd ca 20 cm.

Inga bud
Utropspris
2 000 SEK
BRICKA, tenn, Firma Svenskt Tenn, Stockholm 1932.

Med hänklar. Baksidan med inskription: "H. Håkansson från försäkringsaktiebolaget Freja 1906-31". Längd 32 cm.

Aktuellt bud 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GOVLAMPOR, ett par, modell G 145, Bergboms Scanlight AB, sent 1900-tal.

Mässing. Rund fot och svängd ljusarm. Etikettmärkt. Total höjd 135 cm. Tygskärmar medföljer.

Aktuellt bud 1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, granit, 1970-tal.

Möjligen "Verde Veneziano". Fyrkantig form. Total höjd 43 cm. Tygskärmar medföljer.

Aktuellt bud 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SERVISDELAR, 15 delar, porslin, "Cobolt Net", Lomonosov, Ryssland/USSR.

Dekor i koboltblått med gulddetaljer. 7 kaffekoppar med fat 7 assietter 15,5 cm Sockerskål med lock 12 cm

Inga bud
Utropspris
1 500 SEK
PORTFÖLJ, The Bridge.

PORTFÖLJ, The Bridge.

Lås och dekorer av mässing. Två ytterfack. Två fack med dragkedjor. Avtagbar axelrem. Längd 39 cm Höjd 29 cm.

Inga bud
Utropspris
1 500 SEK
TEKOPPAR, 7 st, porslin, Lomonosov, Ryssland/USSR.

Koboltblå glasyr med guldkant.

Aktuellt bud 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HANS HEDBERG, ägg, tvådelat, starkeldsfajans, Biot, Frankrike.

Signerat. På järnstativ. Höjd ca 8, med ställ ca 10 cm.

Inga bud
Utropspris
5 000 SEK
STUART CLIFFORD, parfymflaska, silver, London, England, 1891.

Avsmalnade form med dekor av man med flöjt och kvinna med korg. Längd 28,5 cm. Vikt 85 gram.

Inga bud
Utropspris
2 000 SEK
KARL ERIK EKSELIUS, sektionsfåtöljer, ett par, modell F 261, för JOC Vetlanda, sannolikt 1970-tal.

Metallstativ i krom. Lösa häftade skinnklädda dynor på elastisk gjord. Sitthöjd ca 32-42, höjd ca 76 cm (vardera).

Inga bud
Utropspris
8 000 SEK
PARFYMFLAKONGER, 2 st, silver, sent 1800/tidigt 1900-tal.

Öppningsbara från två håll. En med dekor av vinrankor. En delvis av glas och med dekor av blommor, invändigt förgylld, Frankrike. Längd 11-12,5 cm.

Inga bud
Utropspris
1 500 SEK
VÄGGMONTERSKÅP, rokokostil, 1900-talets mitt.

Fanerad i valnöt. Konturerat diskkrön. Spröjsade dörr och sidor. Dörr med bakomliggande hyllplan. Bredd 57, djup 17, höjd 51 cm. Nyckel finns.

Inga bud
Utropspris
2 000 SEK
SERVISDELAR, 11 st, porslin, Lomonosov, Ryssland/USSR.

Dekor i koboltblått med gulddetaljer. 5 tekoppar med fat 6 assietter 18 cm

Aktuellt bud 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PIERRE TURIN, medalj, brons, Art Deco, Frankrike 1925.

Från Världsutställningen i Paris 1925. "Exposition Internationale des Arts Decoratifs et Industriels Modernes Paris 1925". Hexagonal med reliefdekor av kvinna med blomsterkorg. 6 x 6 cm. I originaletui.

Aktuellt bud 1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BOKSNURRA, 1900-talets andra hälft.

Fanerad med ek. Två hyllplan samt med genombrutna sidor. Ca 50 x 50 cm, höjd ca 78 cm.

Inga bud
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR, ett par, senbarockstil, 1900-talets första hälft.

Målade stommar av lövträ. Svängd form med genombrutna ryggar. H-kryss samt "Claw-and-ball" fötter. Lösa stoppade sitsar. Sitthöjd 45, total höjd ca 101 cm (vardera).

Inga bud
Utropspris
2 000 SEK
BARPALLAR, 6 st, "Cornflake high", Claesson, Koivisto, Rune för Offecct.

Kromad benställning. Märkta. Sitthöjd ca 79 cm.

Inga bud
Utropspris
4 000 SEK
TORBORG LINDBERG-KARLSSON, figuriner, 3 st, skuret trä, signerade T.L.

Man och kvinna i samiska dräkter, kvinnan med spädbarn på ryggen, samt hund. Målat och skuret trä. Höjd 4,5-16,5 cm.

Aktuellt bud 1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SNUSFLASKA, samt VAS, porslin. Kina, tidigt 1900-tal.

Snusflaska i underglasyrblått och röd, med motiv av drake som jagar den flammande pärlan, höjd 9 cm. Vas i famille rosefärger, med motiv av växtligheter, höjd 8 cm.

Aktuellt bud 350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SVEN ENGSTRÖM & GUNNAR MYRSTRAND, Sängbord, ett par, "Casino", Tingströms, 1960-tal.

Fanerad med ek. Vid fronten en låsbar utdragslåda. Märkta undertill. Bredd ca 44,5, djup ca 50, höjd ca 64 cm. Nyckel finns.

Aktuellt bud 1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK