Onlineny1010
VICKE LINDSTRAND, vas, glas, Kosta, signerad.

Klarglas med invändigt svart glas samt musch. Signerad "Kosta LH 1333". Höjd 26 cm.

Aktuellt bud 450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
RAGNAR PERSON, olja på pannå, signerad RP.

Motiv med figurer. 27 x 35 cm.

Aktuellt bud 2 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FIGURIN, stengods, Lladro, Spanien, 1900-talets andra hälft.

Sittande kvinna. Med träsockel. Höjd 47 cm.

Aktuellt bud 2 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TAMBURMAJOR, Italien, 1900-talets andra hälft.

Betsat lövträ, på hjul. Höjd 101 cm.

Aktuellt bud 1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, Ryssland, signerad "K. B-ckia".

Stuga i vinterlandskap. 107 x 79 cm.

Aktuellt bud 4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
GOLVVAS, porslin, Kina, sen Qingdynasti, 1800-tal.

Polykrom dekor mot celadonfärgad fond. Höjd 60 cm.

Aktuellt bud 750 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VITRINSKÅP, Ikea, sent 1900-tal. .

Svartlackerad metall med glasade sidor, ett par skåpsdörrar med bakomliggande hyllinredning i glas. Bredd 47, djup 37, höjd 171 cm.

Inga bud
Utropspris
2 000 SEK
CARL GUSTAF HIORT AF ORNÄS, soffa,  "Studio", Puunveisto Oy för Gösta Westbergs Möbel AB, 1950/60-tal.

Stomme av teak, ryggen med flätade läderremmar. Lösa textilklädda stoppade plymåer i rygg och sits. Längd 180 cm.

Aktuellt bud 6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
TREHJULING, Monark, 1900-talets tredje kvartal.

Lackerad metallstomme. Märkt "Monark".

Aktuellt bud 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HANS-AGNE JAKOBSSON, taklampa, "T771/360", Markaryd, 1900-talets andra hälft.

Lackerad och mässingsfärgad metall och plast. Etikettmärkt. Diameter 35 cm.

Aktuellt bud 350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SLAGLÅSPISTOL, för svenska kavalleriet, m/1850.

S k tappstudsare. Nätskuren kolv. Detaljer i mässing. Numrerad 1805 och märkt H (för Huskvarna Gevärsfaktori) 1852. Längd ca 47 cm.

Aktuellt bud 5 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ARMBAND, med smaragder och åttkantslipade diamanter.

18K vitguld. Längd 16 cm. Vikt 6,7 gram.

Aktuellt bud 3 501 SEK
Utropspris
6 000 SEK
LALIQUE, figurin, glas, Frankrike, 1900-talets andra hälft.

Dansande kvinnor. Höjd ca 26 cm.

Aktuellt bud 1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SERVISDELAR, 57 st, porslin, "Måsen", Bing & Gröndahl, 1900-talets andra hälft.

Ett par ljusstakar, kaffekanna, två vaser, gräddkanna, tre uppläggningsfat, 13 kaffekoppar med fat, tolv assietter, tolv mattallrikar, sex djupa tallrikar, sockerskål och lock samt fyra mindre skålfat.

Aktuellt bud 1 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GRETE JALK, soffa, för France & Son, Danmark, formgiven 1963.

Stomme i teak. Lösa sitt- och ryggplymåer klädda med svart läder. Längd 191 cm.

Aktuellt bud 3 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
NOT / TIDSKRIFTSHYLLA, omkring 1900-talets mitt.

Betsad bok. Bredd 45, djup 31, höjd 75 cm.

Aktuellt bud 640 SEK
Utropspris
1 500 SEK

Nätskuren kolv. Med detaljer i mässing. Numrerad 15223 samt märkt H (för Huskvarna Gevärsfaktori) 1852. Har ej tapp i pipan. Längd 47 cm.

Aktuellt bud 5 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BERTIL VALLIEN, ljuskrona, Boda, 1900-talets andra hälft,

Stomme i guldfärgat smide. Sex ljushållare i klarglas. Diameter ca 50 cm, höjd ca 73 cm. Fyra förlängande krokar medföljer.

Aktuellt bud 350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
JOHN HORACE HOOPER, olja på duk signerad.

Skördelandskap, 61 x 91 cm.

Aktuellt bud 2 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
CARL HALLSTRÖM, olja på duk signerad.

Insjövik med byggnader, 74 x 60 cm.

Aktuellt bud 1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ERNEST ALBERT WATERLOW, olja på duk, signerad.

"The porposal" 61 x 46 cm.

Aktuellt bud 2 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BEVERLOO CORNEILLE, 2 st, färglitografier, signerade och numrerade H.C.

Kompositioner. Bildstorlek 40x30 cm

Aktuellt bud 1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, silver, rokokostil, GAB, Stockholm, 1956.

Fylld fot. Höjd 19 cm.

Aktuellt bud 1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CARL WURTZEN, olja på duk signerad och daterad 1855.

Byväg med vandrare, 36 x 52 cm

Aktuellt bud 300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SERVERINGSVAGN, Italien 1950-tal.

Mässing på hjul, lösa glasskivor. Bambuimitation. Längd 78, bredd 46, höjd 76 cm.

Aktuellt bud 1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SIDOBORD  Art Deco-stil 1900-tal.

Fanerad med valnöt, längd 144, bredd 33, höjd 51 cm.

Aktuellt bud 850 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ALFRED OLSEN, olja på duk signerad och daterad 84.

Båtar vid brygga, 31 x 54 cm.

Aktuellt bud 1 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JEAN GARNIER, efter skultpur vitmetall.

Krigarkvinna, höjd inkl sockel av sten ca 93 cm.

Aktuellt bud 3 900 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BURBERRY, tröja, storlek S.

BURBERRY, tröja, storlek S.

Stickad tröja i cashmere med guldfärgade knappar. Ärmlängd ca 55 cm. Bystvidd ca 80 cm. Rygglängd ca 59 cm. Märkt "Burberry London England".

Aktuellt bud 1 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
COLLIER med matta onyx kulor, Per Borup lås i 18K guld.

Onyx diameter ca 9,7 mm. Collier längd ca 40 cm. Lås ca 1,5 cm. Vikt ca 6 g.

Aktuellt bud 2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
OMEGA, armbandsur, 33 mm,

OMEGA, armbandsur, 33 mm,

18K guld, manuell, plexiglas, läderband, box,

Aktuellt bud 3 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ARDY STRÜWER, olja på duk signerad and dated 1995,

"Bluetiful", ca 16x11 cm.

Aktuellt bud 2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATTA, Kasthall 299 x 193 cm.

MATTA, Kasthall 299 x 193 cm.

Beige, dubbbelsidig.

Aktuellt bud 3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ARNE JACOBSEN, taklampor, ett par, "Eklipta", Louis Poulsen.

Diameter 35 cm.

Aktuellt bud 2 900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HERTHA BENGTSON, servisdelar, ca 24 delar, "Koka blå", Rörstrand, i produktion 1956-88.

Fältspatsporslin. Dekor av band och stiliserade blad samt fiskar. Delvis bemålade i blått. Stämpelmärkta. Bestående av: 2 st karotter med lock, diamter ca 13 cm. 1 st skål diameter 23 cm 1 st skål diameter 21 cm 2 st karotter med lock diameter 19 cm. 1 st uppläggningsfat längd 32 cm. 1 st såskanna. 1 st gräddkanna. 1 st kanna. 1 st burk med lock diameter ca 13 cm. 4 st assietter diameter ca 19 cm. 1 st tallrik diameter 21 cm. 6 st tallrikar diameter 24 cm. 1 st karott utan lock diameter 19 cm. 1 st karott med lock diameter 19 cm.

Aktuellt bud 1 049 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CHRISTIAN DIOR, "Limited Edition Tweed Miss Dior", handväska.

Svart och vit tweedväska med beslag samt kedja i gulmetall. Utvändigt en ficka. Foder i rosa skinn. Invändigt två större fack samt tre mindre fickor. Två nycklar samt dustbag medföljer. Märkt "Christian Dior PARIS". Ca 27 x 18 x 7 cm.

Aktuellt bud 6 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
STOLAR, 6 st, Thonettyp 1900-tal.

Stomme i böjträ. Olika modeller.

Aktuellt bud 2 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATTA, rölakan, "Korall", Erik Lundberg, Vävaregården. 1900-talets andra hälft.

Brun botten med dekor i melerade höstfärger. Ca 245 X 175 cm.

Aktuellt bud 501 SEK
Utropspris
3 000 SEK
RING, med briljantslipad diamant ca 0.50 ct.

Kvalitet ca H-I/SI. 14K vitguld. Storlek 16,50/52. Vikt ca 2 g. Bevis medföljer.

Aktuellt bud 4 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
BORDSPENDYL, förgylld, senempire nyrokoko, 1800-talets mitt.

Stomme i förgylld metall. Liggande kvinna vid ur. Urtavla med romerska siffror. Längd 45 cm. Höjd 33 cm. Nyckel finns.

Aktuellt bud 4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
COASTERS, nysilver, ett par. 1900-tal.

Diameter 15,5 cm.

Aktuellt bud 350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ERIC H OLSON, färglitografi, signerad och numrerad 89/100.

Komposition i rött. 73 x 62 cm.

Aktuellt bud 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SCHATULL, på benställning. 1700-tal.

Stomme i ek. schatull med intarsia. Senare underrede. Längd 45 cm. Bredd 45 cm. Höjd 64 cm. Nyckel finns.

Aktuellt bud 1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATTA, vit reliefflossa.243x150 cm.

Aktuellt bud 1 250 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATTA. semiantik, Keshan, ca 345x275.

Polykromt mönster.

Aktuellt bud 9 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
BANKETT, Sengustaviansk. Omkring 1800.

Korslagda ben med tassar. Bronserad.

Aktuellt bud 2 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
OLOF WALFRID NILSSON, olja på pannå. signerad.

Havsmotiv. 42x60 cm.

Aktuellt bud 1 100 SEK
Utropspris
4 000 SEK
CG HALLBERG, silver, askfat 12 st, Stockholm 1945. Vikt ca 306 g.

Diameter 7,5 cm.

Aktuellt bud 1 005 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PAUL ROLLON (POLA) GAUGUIN, olja på duk, signerad.

Landskap. 62x55 cm.

Aktuellt bud 2 100 SEK
Utropspris
8 000 SEK
STOLAR, 3 st. Sengustavianska omkring 1800.

Genombruten delvis klädd rygg. Klädd och stoppad sits. Runda ben med hölsterblad.

Aktuellt bud 300 SEK
Utropspris
5 000 SEK
KARMSTOLAR 4 st 1900-talets första hälft.

Böjträ och rotting

Aktuellt bud 950 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATTA, Beludj old, ca 283x140 cm.

Mörkblå botten med stiliserat mönster i polykroma färger.

Aktuellt bud 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ASK MED LOCK, glas, Frankrike 1900-talets första hälft.

Kvadratisk form. Blått glas med vitmetallsmontering. Höjd 10 cm.

Aktuellt bud 350 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LJUSSTAKE, glas, Cenedese, Murano, signerad och etikettmärkt.

Grafitgrå glasmassa med frostad yta, gulddekor. Höjd 41,5 cm.

Aktuellt bud 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
RING, 18K vitguld med briljantslipad diamant ca 1.00 ct.

Kvalitet ca H-I/VVS. Storlek 16,25/51.

Aktuellt bud 42 000 SEK
Utropspris
47 000 SEK
MATTA, Keshan semiantik ca 409x297 cm.

Röd botten övermönstrad med stiliserade blommor och blad i polykroma färger. Beige huvudbård med blomslinga.

Aktuellt bud 6 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
SKÅL PÅ FOT, glas, Murano 1950-tal.

Rund på rund fot. Isblå glasmassa. Diam 17, höjd 19,5 cm.

Aktuellt bud 501 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GALLERSKÅL, porslin, Royal Copenhagen, Danmark.

Handmålad dekor av violer. Gulddekor. Modell 1061. Diameter 23 cm.

Aktuellt bud 650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KARL ANDERSSON, BESTICK, 21 delar, silver, Stockholm, 1918.

Modell Munvig. 4 st matskedar, 21,5 cm 4 st matgafflar, 21 cm 4 st knivar, 25,5 cm 7 st matknivar, 22 cm 2 st bakelse gafflar, 14,5 cm Knivar saknar mästerstämplar. Total vikt 1190 g

Aktuellt bud 1 245 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PLAFONDLAMPA, funkis, 1930-tal.

Stomme av gulmetall. Skivor av frostat glas. Tre ljuspunkter. Diameter 65 cm. Höjd 20 cm.

Aktuellt bud 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TESPINDEL & NÅLFAT, silver, bl a Gustaf Möllenborg, Stockholm, 1860.

Delvis förgyllda. Höjd ca 6 cm.Total vikt ca 107 g

Aktuellt bud 850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TORE AHLSÉN, plafond, "Pia", 1950 / 70-tal. Höjd ca 30 cm.

Stommen av metall samt skärm av ljus delvis genombruten textil. Med tre ljuskällor. Diameter ca 78 cm.

Aktuellt bud 550 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVVAS, fajans, Jasba, Tyskland, 1900-talets mitt.

Polykrom, handmålad figurdekor. Hänklar och lock. Stämpelmärkt. Höjd 72 cm.

Aktuellt bud 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
OLE LYNGGAARD, ring, ''Love nr 2''.

18K vitguld. Ringstorlek 17,5/55. Totalvikt ca 6 gram.

Aktuellt bud 2 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
KLAFFBORD, empire, 1800-talets första hälft.

Fanerat med mahogny, med inläggningar av ljusare och mörkare träslag. Sargen med två lådor. Benen med trissor. Längd 106 (total längd 151), bredd 73, höjd 77 cm. Nyckel finns.

Aktuellt bud 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
OLE LYNGGAARD, armband med berlocker.

"Mega"-länk med berlocker i form av elefant och hjärta och ett kulformat, avtagbart lås. Elefantberlocken med briljantslipad diamant ca 0,06 ct. Med säkerhetskedja. Stämplat Ole.L. Längd ca 17 cm. Totalvikt ca 48 gram. Originalask.

Aktuellt bud 16 100 SEK
Utropspris
18 000 SEK
COASTERS, ett par, nysilver, England, 1900-tal.

Botten av trä. Godronnerade. Diameter 14 cm.

Aktuellt bud 1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD, 1900-talets mitt.

SOFFBORD, 1900-talets mitt.

Benställning av betsad bok. Skiva fanerad med valnöt. Ett hyllplan av mässing. Längd 115, bredd 51, höjd 58 cm.

Aktuellt bud 350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Ljuskrona, eklektisk stil, modern tillverkning.

Stomme i mässing med prismor och stavar i glas. 8 ljusarmar. 6 elektriska ljuspunkter. Diameter 47 cm, höjd 85 cm.

Aktuellt bud 1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAKLAMPA, koppar, jugend, tidigt 1900-tal.

Reliefdekor av svalor. Kupa av frostat, nätmönstrat glas. Diameter 40 cm. Höjd 50 cm.

Aktuellt bud 350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BURBERRY, trenchcoat.

BURBERRY, trenchcoat.

Trenchcoat i bomullsblandning. Två fickor. Rutigt bomullsfoder. Märkt "BURBERRYS PRORSUM MADE IN ENGLAND AGENTS: NORDISKA KOMPANIET STOCKHOLM.

Aktuellt bud 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VÄGGLYSTRAR, ett par, oscarianska, sent 1800-tal.

Bronserad metall behängda med prismor. För tre ljus vardera. Höjd 30 cm.

Aktuellt bud 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TAKFOTOGENLAMPA, oscariansk, sent 1800-tal.

Oljehus i majolika med polykrom glasyr. Stomme av bronserad metall behängd med slipade prismor. För nio ljus. Kupa av opakt glas. Höj- och sänkbar med motvikt. Diameter ca 70 cm.

Aktuellt bud 1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KAVAJ, Céline, fransk storlek 42.

Kavaj i ullblandning helfodrat. Enkelknäppt, figursydd med två fickor. Etikettmärkt "Céline". Enl märkning amerikansk storlek 42.

Aktuellt bud 625 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TAKLAMPA, funkis, 1930-tal.

TAKLAMPA, funkis, 1930-tal.

Stomme av vitmetall. Skiva och ring av delvis frostat glas. Två ljuspunkter. Diameter 40 cm. Höjd 35 cm.

Aktuellt bud 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GUSUM, ljuskrona, mässing, daterad 1984.

Numrerad 443. För sex ljus. Lösa ljusmanschetter medföljer. Diameter 39 cm. Höjd 37 cm exklusive kedja.

Aktuellt bud 1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
AXEL PETERSSON DÖDERHULTARN, skulptur, trä, signerad.

Gubbe, ur sviten Bröllop. Höjd 25,5 cm.

Aktuellt bud 5 600 SEK
Utropspris
5 000 SEK
YNGVE EKSTRÖM, sidobord, Swedese, 1970-tal.

Furu. Brännmärkt. Längd 72, bredd 60, höjd 37 cm.

Aktuellt bud 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JAMES COIGNARD, bronsrelief samt carborundum etsning i kasett, "Six Occupants" numrerad 6/75. 1977.

Bronsrelief. 23,5 x 17,5 cm. Carborundumetsning, signerad J. Coignard och numrerad 6/75 med blyerts. 33 x 26 cm.

Aktuellt bud 1 301 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ALVAR AALTO, ett par, barnstolar, Artek.

Lackad björk. Sitthöjd 27 cm.

Aktuellt bud 1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD/SIDOBORD, 1900-talets slut.

Kvadratisk stomme i förgyllt rostfritt stål. Två glasskivor. Längd 60, bredd 60, höjd 45 cm.

Aktuellt bud 450 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LJUSSTAKE,  Firma Lars Holmström, Arvika.

Mässing. För sju små ljus. Diam 21 och höjd 10 cm.

Aktuellt bud 950 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BENTE BJERREGAARD, olja på duk, signerad.

Byggnader. 48x59 cm.

Aktuellt bud 1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
RING, med fasettslipad granat.

14K guld samt vitguld. Granat ca 10 x 8,5 mm. Storlek ca 17/53 cm. Vikt ca 3 g.

Aktuellt bud 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PENNOR 2 st Cross guldpläterade Irland 1900-talets slut.

I etui, längd 13,5 cm.

Aktuellt bud 350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
JACOB DAHLGREN, multipel, 11 delar, "A wonderful world of abstraction". I samarbete med Skärets Konsthall. 2006.

Olikfärgad plexiglas att montera i par. Varje del diameter 12 cm. Kartong medföljer.

Aktuellt bud 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ARKIVSKÅP, Åtvidaberg, 1900-talets andra hälft.

Ekfanerat. Delbart i fyra delar. Glasade luckor. Bredd 86, djup 35, höjd 191 cm.

Aktuellt bud 2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BEVERLOO CORNEILLE, färglitografi, signerad, numrerad 18/200 och daterad- 91.

Komposition. Bildstorlek 21x21 cm.

Aktuellt bud 850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KUVERTTALLRIKAR, 8 st, mässing, 1900-talets andra hälft.

Diam 28 cm.

Aktuellt bud 1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, glas, Le Klint.

Vitt glas med blå dekor. Höjd 30 cm (total höjd 37 cm).

Aktuellt bud 602 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSKRONA, 1960-tal Gaetano Sciolari.

Mässing. 8+4 ljuspunkter, armar med glasstavar. Höjd ca 90 cm, diameter 58 cm.

Aktuellt bud 3 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
PER EKSTRÖM, olja på duk, signerad och daterad 1921.

Landskapsstudie. 36 x 46 cm.

Aktuellt bud 3 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
JOAN MIRÓ, 2 st, färglitografi, ur Miró Lithographe II.

Kompositioner. Bildstorlek 32x23 cm.

Aktuellt bud 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
OSCAR REUTERSVÄRD, handkolorerad tusch, signerad.

"Drottning Tiy och haremsföreståndaren Pibeke-kamen". Bladstlk 29 x 20 cm.

Aktuellt bud 2 220 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, tenn, Nils Fougstedt, Firma Svenskt Tenn, 1926.

Stående änglar uppbärande ljushållare. På rund fot. H 10.

Aktuellt bud 4 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ARMBAND, med fasettslipade safirer totalt ca 5.00 ct samt briljantslipade diamanter ca 0.25 ct.

14K guld. Safirer ca 5 x 3 x 2 mm. Längd ca 18,5 cm. Vikt ca 11 g.

Aktuellt bud 6 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
KARMSTOL, 1900-talets slut.

KARMSTOL, 1900-talets slut.

Kromad stomme, grå skinnklädsel.

Inga bud
Utropspris
2 000 SEK
GOLVLAMPA Italien 1960/70.

GOLVLAMPA Italien 1960/70.

Stiliserade blad signerad AG. Höjd ca 157 cm.

Aktuellt bud 2 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SPEGELBYRÅ/SKÅP, Nyrenässans, 1800-talets slut.

Alm, svartmålade detaljer. Bredd 173, djup 64, höjd 217 cm. Nyckel finns.

Aktuellt bud 1 650 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOLAR, 4 st, 1950/60-tal.

STOLAR, 4 st, 1950/60-tal.

Teak med sitsar av svart konstskinn.

Aktuellt bud 3 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK