147
196162

Rupert Jasen Smith, (Andy Warhol)

(USA, 1954-1989)
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 450 - 7 270 EUR
5 790 - 7 720 USD
Klubbat pris
56 000 SEK

(USA, 1954-1989)

"Garbo"

Svit med 6 färgserigrafier, 1989, samtliga signerade med kulspestpenna 83/125, utgiven av Galerie Börjeson, Malmö. 110 x 86 cm.

Ej examinerade ur ramar.

Proveniens

Galerie Börjeson, Malmö.

Arbetet med portföljen "Garbo" påbörjat av Andy Warhol.