Vinterlandskap
Signerad G Fjaestad och daterad 1913. Duk 115 x 157,5 cm.
"Panama-Pacific International Exposition", San Francisco, USA 1915, kat nr 121.
Carnegie Insititute, Pittsburgh, USA.