19
92561

Robert Thegerström

(Sweden, 1857-1919)
15 000 - 18 000 SEK
1 320 - 1 580 EUR
1 370 - 1 640 USD
Hammer price
15 000 SEK
Robert Thegerström
(Sweden, 1857-1919)

Sommarlandskap, solnedgång

Signerad R. Thegerström och daterad 1895. Duk 61 x 50,5 cm.

Provenance

Moser & Klang AB, Stockholm, 1986.