53
86245
Esther Kjerner
(1873-1952)

Stilleben med tulpaner och videkissar

Signerad E. Kjerner och daterad 1942. Pannå 61 x 50 cm.

Droit de suite: Yes
Estimate:

20 000 - 30 000 SEK

1 905 - 2 857 EUR

Hammer price:
14 000 SEK
Contact specialist
Pedro Westerdahl
Pedro Westerdahl
Specialist Classic Art 19th/20th Century
+46 (0)8 614 08 05