54
73709
Esther Kjerner
(1873-1952)

Stilleben med blåsippor och tussilago

Signerad E. Kjerner och daterad 1942. Pannå 34,5 x 27 cm.

Droit de suite: Yes
Estimate:

10 000 - 15 000 SEK

952 - 1 429 EUR

Hammer price:
21 000 SEK
Saleroom notice

Fel titel i den tryckta katalogen. Korrekt titel skall vara stilleben med blåsippor och tussilago.

Contact specialist
Pedro Westerdahl
Pedro Westerdahl
Specialist Classic Art 19th/20th Century
+46 (0)8 614 08 05