96
89005
Gustaf Fjaestad
(1868-1948)

Rimfrost på frusen sjö

Signerad G. Fjaestad och daterad -29. Pannå 89 x 127 cm.

Droit de suite: Yes
Estimate:

300 000 - 400 000 SEK

28 571 - 38 095 EUR

Hammer price:
300 000 SEK
Provenance

Fritzes Kungl. Hovbokhandel, Stockholm.

Exhibitions

Rackstadmuseet, Arvika, "Fjaestadutställningen", 1998.

Contact specialist
Pedro Westerdahl
Pedro Westerdahl
Specialist Classic Art 19th/20th Century
+46 (0)8 614 08 05