1067
112127

MATTA. Rölakan. 363 x 273,5 cm. Signerad B. Sverige 1900-tal.

20 000 - 25 000 SEK
1 940 - 2 420 EUR
2 220 - 2 770 USD
Hammer price
20 000 SEK
Bidding requires special pre approval.

Melerad botten i olika blå och gröna nyanser samt brunt och vinrött med stora stiliserade blommor.

Partly some wear, minor stains.