1069
138071

MATTA. Rölakan. 310,5 x 194,5 cm. Signerad AMB. Sannolikt Sverige 1900-talets andra hälft.

8 000 - 10 000 SEK
697 - 872 EUR
730 - 912 USD
Hammer price
6 000 SEK

Randmönstrat mittfält i pastellfärger och violett med stor trappstegsmedaljong.

Stains. One end has many damaged fringes.