1070
135505

MATTA. Rölakan. 268,5 x 193 cm. Signerad MÅ. Sverige 1900-talets andra hälft.

7 000 - 10 000 SEK
610 - 872 EUR
639 - 912 USD
Hammer price
5 000 SEK

Grönrödmelerad botten med benvitgråmelerad bård och polykroma geometriska mönster.

Stains.