33
141613

Gösta Adrian-Nilsson

(Sweden, 1884-1965)

Epilog

Signerad GAN. Gouache 46 x 33,5 cm.

Droit de suite: Yes
Estimate:

40 000 - 50 000 SEK

4 000 - 5 000 EUR

Hammer price:
31 000 SEK
Provenance

Regissör Gösta Werner.

Exhibitions

Liljevalchs Konsthall, Stockholm, "GAN-Retrospektiv", 1958, kat nr 252.