Figur med hjärta
Signerad GA-N och daterad -14. Akvarell 23 x 18,5 cm.
Edvin Ganborg, Norrköping.
Bengt Ganborg, Norrköping.
Galerie Bel'Art, Stockholm.
Liljevalchs Konsthall, Stockholm, "GAN-Retrospektivt", 1958, kat nr 194, avbildad sid 108.
Norrköpings museum, "GAN i Norrköping", 1967, kat nr 6.
Lunds Konthall, "GAN och Wiwen Nilsson", 1977, kat nr 17.
Liljevalchs Konsthall, Stockholm, "GAN 1884-19652, 1984, kat nr 21.
Malmö Konsthall, "GAN", 1984, kat nr 21.